Historie

Majerovsko vzniklo v roce 2018 a má poněkud akční historii. Během své existence si prošlo ekonomickou krizí, která vyvolala destabilizaci země a občanskou válku. Později se stalo součástí UMSE, Konkordu a Rady mikronárodů. Několikrát měnilo své územní nároky a navíc měnilo svůj šlechtický systém. Během roku 2021 zaznamenalo velký rozkvět - ekonomická krize byla zažehnána rozvojem zemědělství, ustálilo svou pozici na mikronacionální scéně a navíc získalo mnoho nových občanů. V roce 2022 byl vyhlášen nouzový stav a mobilizace kvůli válce na Ukrajině. Díky dalším krizím pak došlo dále k destabilizaci země a ta se nějakou dobu nacházela ve stavu občanské války. Později prošlo Majerovsko reformací, díky které došlo k demokratizaci politického systému.

Vznik

V roce 2013 se samotný Král Daniel Majer rozhodl, že založí stát, ve kterém bude pevná vláda jednoho muže, ale budou tam prosazovány zákony a ideje liberalismu! V té době mu bylo 13 let. Začal tedy vyjednávat se svými rodinnými příslušníky. Potřeboval totiž nějaké místo, kde tuto úžasnou myšlenku uskutečnit. První padla v úvahu rodinná chata v jižních Čechách. Je to pozemek o rozloze 800 m2. Pro podobný stát naprosto dokonalé podmínky. Bohužel se mu nepodařilo nic vyjednat, a proto se musel přesunout na vyjednávání o jiném místě. Jako další možnost se nabízel dům taktéž v jižních Čechách. Ten měl ale pouze malý dvorek. Na druhou stranu byl v celku prostorný a měl velkou dílnu, ve které by se dalo provádět ledacos. Jednání se ale pozastavila a nakonec byla naprosto smetena ze stolu po té, co se v roce 2018 začal dům rekonstruovat. Rodiče Daniela Majera mají v plánu se do tohoto domu přestěhovat na důchod. Zbývala tedy poslední možnost. Byt o rozloze 50 m2 na Praze 4. Vyjednávání zprvu vypadala nejistě, nakonec se ale našemu vznešenému králi podařilo ujednat, že svůj stát může založit ve svém dětském pokoji. Se souhlasem jeho bratra, který tento pokoj také obývá, se tak stalo a stát vznikl 28. 11. 2018. Bratr Krále Daniela Majera dostal automatické občanství jako poděkování za svou vstřícnost.

Občanská válka

10. dubna 2019 vyhlásilo Ministerstvo obrany krizovou situaci. Král Daniel Majer a jeho Bratr Adam Majer (taktéž člen královské dynastie Majerů) se neshodli na tom, jakým směrem se království udává. Dle Adama Majera nebyla stabilizovaná ekonomika a vláda v podstatě nefungovala. Tyto neshody nakonec přerostly v otevřený ozbrojený konflikt. Adam Majer založil frakci Zlaté Majerovsko, které mělo za cíl svrhnout krále z trůnu. Odehrálo se několik bitev, z nichž ta nejzásadnější byla bitva o Dveře 31. května 2019. Zlaté Majerovsko do tohoto dne ovládalo jediný hraniční přechod v zemi (Dveře), kvůli kterému byla Královská armáda v podstatě odříznuta od zásobování. Král Daniel Majer tehdy díky své velmi dobré taktice dokázal Zlaté Majerovsko z pozic vytlačit a tím jej zásadně oslabit.

Od té doby se již mnoho bitev neuskutečnilo, šlo spíš o náhodné přestřelky malého významu. Majerovsko upadlo do neaktivity. Přestože byly obě strany pořád technicky vzato ve válce, v zemi nastal klid. Král tehdy započal diplomatické vyjednávání, které se dočkalo velkého úspěchu.

17. listopadu 2020 se nakonec obě strany dohodly, že válka nikam nevede, a podepsaly mírovou dohodu. Král svou pozici udržel, ale zavázal se k lepšímu plnění svých povinností. Tím občanská válka skončila.

Novotroitská federace

9. února 2021 se Majerovsko stalo oficiálně součástí Novotroitské federace. V ten samý den navíc Král Daniel Majer vydal v platnost své nové územní nároky, které zahrnují větší část Královského města, město Blatná v jižních Čechách a nedalekou vesnici Mužetice.

30. března 2021 se bohužel Novotroitská federace rozpadla. Daniel Majer již nadále neměl zájem se sám o tento stát starat. Rozhodl se tedy plně obnovit Majerovsko a utvořit z něj plně funkční mikronárod. Nechal vytvořit novou vlajku a také vyhlásil nové územní nároky, které jsou dle jeho slov již realistické.

Majerovsko-ruská krize

24. února 2022 započala Ruská federace invazi Ukrajiny. Majerovsko vlastní kolonie na území Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Král Daniel Majer toto viděl jako bezprostřední ohrožení Majerovska, proto hned ten samý den vyhlásil stav nouze a mobilizaci Královské armády. 25. února navíc uvalil na Ruskou federaci a Bělorusko nejrůznější sankce. Ve stejný den začala evakuace žen a dětí z majerovských kolonií směrem ke Královskému městu. 27. února byl uzavřen vzdušný prostor Majerovska pro všechny ruské a běloruské aerolinky.

Kybistánsko-firburská krize

Majerovsko vždy ctilo všechny mezinárodní smlouvy a závazky. Když tedy v listopadu 2021 započala Kybistánsko-firburská krize, Daniel Majer se postavil za svého spojence Kybistánskou národní republiku. Podnikl patřičné kroky a přestal tak uznávat Firburské vévodství. Během několika dní však kybistánský diktátor začal v rámci Konkordu plánovat invazi a poválečné uspořádání Firburku. To Majerovsko považuje za hrubé porušení Smlouvy o Konordu, která jasně říká, že aliance nesmí být nijak využita k ofensivní válce. Daniel Majer se rozhodl spojit se Stefanem Kutnixem I. a navázat tajné spojenectví s Firburkem. Během několika měsíců oba státy nasbírali dostatečné množství informací usvědčujících Kybistán z destabilizace české mikronacionální scény.

4. března 2022 se na zasedání Rady UMSE rozhodl Daniel Majer tyto informace odhalit. Tím odstartoval celou řadu událostí, při nichž většina českých mikronárodů s Kybistánem ukončila veškeré diplomatické styky. Majerovsko a ostatní zavedly tvrdé sankce, které mají za cíl Kybistán izolovat.

Kybistán několikrát přiznal, že narušil území Firburku s cílem mapování území. To Firburk považoval za nepovolený přechod přes státní hranici, proto 13. března 2022 v 10:00 podepsal Stefan Kutnix I. dekret, na základě kterého Firburk vyhlásil válku Kybistánské národní republice. V 11:20 uskutečnil ofenzívu na území KNR. Jelikož nenarazil na žádný odpor, prohlásil území za dobyté a vyhlásil na něm Kybistánskou svobodnou republiku Do čela nového státu dosadil Daniela Majera. Ten vyhlásil volby na prezidenta dle zakládajícího dekretu a sám se vzdal svého občanství v KSR. Volby vyhrál David T. Cato, který však časovou posloupnost určenou dekretem nedodržel.19. června 2022 proto rezignoval na svůj post a uvrhl KSR do bezvládí. Královská armáda poté s cílem stabilizovat region dosadila Daniela Majera na pozici prezidenta. To však vedlo ještě k většímu chaosu, jelikož bylo na území KSR vyhlášeno Království h (později Císařství h). Operace se nezdařila a Daniel Majer podepsal 3. července 2022 dekret o rozpuštění Kybistánské svobodné republiky.

6. července 2022 v 11:00 byla podepsána mírová smlouva mezi Kybistánskou svobodnou republikou a Firburským vévodstvím a tím byla krize ukončena. Majerovsko bylo pověřeno dozorem nad dodržováním podmínek smlouvy.

Majerovsko-Klitzibürgská krize

Dne 2. října 2022 proběhla v Mendersku menší vnitrostátní krize při které byl Velkovévoda Mikuláš I., předseda Monarchistické strany Menderska, zažalován za rozvrácení státu. To vyústilo k hádkám na discordu mezi několika občany. Někteří radikálové poté dokonce demonstrovali proti samotnému Knížeti. Žaloba byla později téhož dne stažena a situace v Mendersku se uklidnila.

Chaos se ale přenesl do Klitzibürgu. Ve 20:47 podal David Reiský demisi na svůj post Říšského kancléře. Mikuláš I. na to reagoval rozpuštěním politické strany Roajalisté a odebráním občanství všem občanům Klitzibürgu. Reiské království poté vypovědělo smlouvu o vzájemném uznání s Klitzibürgem a Mikuláš I. na to reagoval "oficiálním neuznáním Reiska". Během chvíle tak Klitzibürg přišel o veškeré občany a utrpěl prohru na poli mezimikronacionální diplomacie. Daniel Majer usoudil, že kroky Velkovévody vedou k destabilizaci pražského mikronacionálního regionu a Klitzibürg nebude mít kapacitu na obranu Demilitarizovaného pásma Thomayerova nemocnice. Obával se navíc o budoucnost rybníka Labuť, který považují novotroiťané (národnostní menšina žijící v Majerovsku a České republice) za své kulturně a nábožensky významné místo.

Královská armáda společně s novotroitskými bojovníky tak 4. října 2022 v 16:00 zahájila "Speciální vojenskou operaci Labuť" s cílem stabilizovat pražský mikronacionální region. Novotroitští bojovníci se pod vedením Daniela Majera královským vozem přesunuli do Klitzibürgu. Na jeho území vstoupili od rybníka Labuť a bez odporu pokračovali dále do lesa. V 17:24 již Královská armáda ovládala celé pražské území Klitzibürgu a Daniel Majer prezentoval veřejně své ultimátum.

Na odpověď získal Velkovévoda 48 hodina a ultimátum obsahovalo následující body:

1) Předání rybníka Labuť pod správu Svobodného království dynastie Majerů, kvůli nezbytnému zabezpečení ochrany kulturního dědictví novotroitských domorodců.

2) Založení parlamentu a vyhlášení demokratických voleb, kterých se budou moci zúčastnit strany nebo jednotlivci.

3) Vytvoření armády, která bude schopna bránit Demilitarizované pásmo Thomayerova nemocnice.


Velkovévoda Mikuláš I. se k situaci vyjádřil až o den později. Vyhlásil stav nouze a obvinil Daniela Majera z hrubého porušování mezinárodních smluv a odmítl podepsat ultimátum. Většina českých mikronacionalistů činy Daniela Majera odsoudili a podpořili Klitzibürg. Daniel Majer ze svých požadavků přesto neustoupil a 7. října 2022 podepsal dekret, díky kterému vznikl Svobodný novotroitský stát. Ten se rozkládal okolo rybníka Labuť, tedy na území nárokované Klitzibürgem. Do čela státu byl dosazen Pán Josef Novotrotiský z rodu Kuchařů a armáda státu byla vytvořena z novotroitských bojovníků, kteří také získali občanství. SNS si bohužel nezískalo oblibu mezi ostatními mikronárody a bylo uznáno pouze Majerovskoem. Firburk dokonce označil SNS za teroristickou organizaci.

Toto počínání ze strany Daniela Majera ochladilo vztahy s mnoha mikronárody, což se nelíbilo elitám v Majerovsku. V noci ze 7. na 8. října 2022 tak Adam Majer (bratr krále) obnovil činnost frakce Zlaté Majerovsko, která se skládá z majerovských nacionalistů a radikálních monarchistů. Zlaté Majerovsko obklíčilo Královské město a několik hodin ho odstřelovalo dělostřelectvem. Josef Kuchař musel vzít svou armádu novotroitských bojovníků a stáhnout se ze SNS, aby Královské armádě pomohl ochránit Královské město před dobytím. Povedlo se a vojáci Zlatého Majerovska se poté stáhli Blatenských držav a Mužetických držav. Svobodný novotroitský stát tak 8.října 2022 zanikl a Velkovévoda Mikuláš I. téhož dne prohlásil, že Klitzibürg zase plně kontroluje celé své území. Dne 16.10. 2022 provedl Klitzibürg za pomoci Schwarzwaldského Arcivévodství zajišťovací operaci na území rybníka Labuť a v přilehlém okolí. Operaci provedl čtyřčlenný oddíl Schwarzwaldských Legionářů a národních gardistů vedených arcivévodou osobně. Tím byla krize oficiálně ukončena.

Druhá občanská válka

Příčiny

Na konci první občanské války podepsali Daniel a Adam z královské dynastie Majerů smlouvu, ve které se Král Daniel zavázal ke zlepšení ekonomické situace v Majerovsku. Král proto zavedl spoustu reforem. Zlepšila se vládní struktura a byrokracie, reformovala se armáda a bylo připojeno nové území, díky kterému Majerovsko získalo nový příjem. Toto území zvané "Severní Blatensko" mělo velmi rozvinuté zemědělství. Pěstovala se zde zelenina a ovoce a chovalo se různá drůbež. Král navíc investoval kapitál království do kryptoměn, což z krátkodobého hlediska vedlo k obrovským výdělkům. Nové možnosti tak přilákaly nové občany a Majerovská ekonomika zažila obrovský boom.

Boom však trval pouze krátce. V zemi nadále přetrvával problém korupce systému a pád kryptoměnových trhů znamenal ztrátu mnoha investic. Daniel Majer se navíc zajímal o rozšiřování své moci zakládáním kolonií a spíše se angažoval v mikronaicionální diplomacii. Kvůli Kybistánsko-firburské krizi musela být v pohotovosti armáda, což stálo mnoho financí. Adamovi Majerovi se navíc nelíbilo, že tím získala armáda větší moc a kontrolu. Válka na Ukrajině, kde má Majerovsko kolonie, zase zapříčinila příliv uprchlíků a energetickou krizi, tak jako v celé Evropě. Ekonomika utrpěla masivní ztrátu a inflace nabrala na obrátkách. Ekonomické cíle vytyčené pro rok 2022 navíc vůbec nebyly plněny a nespokojenost mezi elitami začala narůstat.

Dynastické vztahy mezi králem a vládci Severního Blatenska se zhoršily a nakonec byly plně ukončeny. To vedlo k odpojení Severního Blatenska od Majerovska a připojení zpět k České republice. Tento akt proběhl nenásilně, ale přesto velmi oslabil ekonomiku Majerovska, jelikož tím přišlo o 90% své zemědělské produkce. Daniel Majer však tuto situaci tajil široké veřejnosti, což později ještě více upoutalo pozornost majerovských elit. Všechno vygradovalo dne 4. října 2022 zahájením "Speciální vojenské operace Labuť". Adam Majer v ten samý moment začal shánět podporu na straně majerovských nacionalistů a královských radikálů. Společně pak obnovili činnost militantní frakce Zlaté Majerovsko a naplánovali státní převrat.

Průběh

V noci ze dne 7. na 8. října 2022 frakce Zlaté Majerovsko vedená Adamem Majerem započala obléhání Královského města s cílem zajmout Daniela Majera a sesadit ho z trůnu. Město bylo několik hodin odstřelováno dělostřelectvem. Královská armáda zavolala na pomoc novtoroitské bojovník ze SNS, díky kterým se nakonec podařilo zahnat vojáky Zlatého Majerovska na ústup. Ti se však stáhli na jih s cílem obsadit Mužetické državy. Brigáda o dva dny vojáky Zlatého Majerovska odstřelovala dělostřelectvem, k přímému střetu však nedošlo. Velitel brigády Jakub Paukner dostal rozkaz k přeskupení a následnému stažení do pražského regionu. Mužetické državy tak padly do rukou Zlatého Majerovska.

Adam Majer se poté pokusil obsadit ještě Blatenské državy, ale v tom mu zabránili další členové dynastie, kteří se přidali na stranu Krále. Blatná se poté stala útočištěm té části dynastie, která se nechtěla přidat ani na jednu stranu konfliktu. V pátek 14. října 2022 se Zlaté Majerovsko pokusilo Blatenské državy obsadit. Útok se jim zprvu dařil, ale Král nakonec napadeným poskytl materiální pomoc výměnou za loajalitu. Adam Majer se pak ještě jednou 18. října 2022 pokusil obklíčit Královské město, ale neúspěšně. Jeho armáda již byla naprosto vyčerpaná a ztratila většinu svého vybavení.

Dne 24. prosince 2022 se Královská dynastie Majerů a další příbuzní sešli na společné večeři. Král Daniel Majer a Adam Majer v ten samý den přikázali svým vojákům zákaz boje. Tím započala mírová vyjednávání. K podpisu mírové smlouvy došlo 21. ledna 2023, čímž byla válka ukončena. Obsahovala následující body:

1. Obě strany složí zbraně a ukončí veškeré vojenské aktivity.

2. Daniel Majer nadále zůstane Králem Svobodného království dynastie Majerů.

3. V království proběhne politická, ekonomická a kulturní reformace. Moc přestane být koncentrována do rukou Královské armády. Proběhne demokratizace systému, vzniknou politické strany a bude vytvořeno prostředí pro lepší ekonomickou soutěž.

4. Král má za povinnost přesně vytyčit hranice Království a určit územní celky, nad kterými má země plnou kontrolu, aby mohly být integrovány.

5. Zlaté Majerovsko bude z paramilitaristické organizace přetvořeno do politické strany.

6. Od teď je zakázáno působení ve strukturách Královské armády bez majerovské občanství. To platí i pro žoldnéře z řad Novotroitských bojovníků.

7. Král má od teď za povinnost informovat veřejnost transparentně o krocích jeho vlády. 

Mendersko-Klitzibürgská krize

Chování Mikuláše Götha destabilizovalo Mendersko od září 2022 dle slov knížete Menderska, o čemž svědčí i zapojení Götha v Kauza Göth, jenž nese jeho jméno. Kauza se týkala recesistické chování jeho politické strany, při čemž recese nebyla jasně identifikovatelná.

Od této kauzy se chování Monarchistické strany Menderska (MSM) začalo radikalizovat k anarchismu a antisystémové ideologii. Také stupňovala nepravdivá obvinění vůči knížeti a dle jejich slov také vůči tzv. elitám, které údajně líbají nohy knížeti, kterého například označili za tyrana.

V květnu 2023 rostl počet hádek předsedy MSM, Mikuláše Götha, s knížetem. Kníže se tedy 16. května 2023 odhodlal ke tvrdému řešení - zrušil občanství Mikuláši Göthovi, což odůvodnil šířením dezinformací, lží, vytrháváním slov z kontextu, opakovaným obcházením a porušováním zákonů. Ústava Menderska totiž stanovuje, že kníže může rušit občanství.

Průběh krize

Dne 8. června 2023, což bylo právě 3. výročí ukončení Mikro-menderské války, zveřejnil Klitzibürg ultimátum, které požadovalo obnovení občanství Mikuláši Göthovi, který je zároveň velkovévodou Klitzibürgu, nebo také obnovení anarchistické politické strany MSM.

Kníže ultimátum ignoroval a později jej označil za nebezpečné pro Mendersko a vlastizrádné. Po 24 hodinách od zveřejnění ultimáta měla následovat odezva Klitzibürgu, která se ale uskutečnila až 40 hodin poté, tedy 10. června 2023 v 10:02. Odezva byla jednoduchá - vyhlášení války Mendersku. Kníže nemeškal a UMSE navrhl, aby vedla mírový dialog.

Jelikož Majerovsko podepsalo smlouvu s Menderskem o vzájemné vojenské ochraně, musel náš Král Daniel Majer jednat. Královská armáda 10.června 2023 ve 14:45 oznámila obsazení území Klitzibürgu za účelem zajištění stability pražského regionu a vydala ultimátum, ve kterém například žádala Klitzibürg o stažení požadavků a uznání majerovské menšiny na území Klitzibürgu. Klitzibürg měl na splnění majerovského ultimáta 24 hodin. Tyto akce označilo Majerovsko za Speciální mírovou operaci.

Armáda Menderska mezitím vyhlásila ve 14:42 stav nouze a ubezpečila občany, že ponechá válečný konflikt pouze jednostranný, tím pádem nelze konflikt definovat dle Charty bezpečnosti jako válečný. Také vyzvala občany, aby se nepodíleli na kolaboraci s nepřítelem.

Ve večerních hodinách stálo na straně Menderska již několik mikronárodů - Karlovarsko, Frýmensko, Reisko, Vyrlejsko a samozřejmě také Majerovsko. Večer také předstoupil před lid menderský kníže a prohlásil, že Mendersko se nikdy nedá a vždy stane na straně vítězů v krizi.

Druhý den ve 13:51, 11. června 2023, vyhlásilo Majerovsko na území Klitzibürgu protektorát, protože nesplnil jejich ultimátum. Ve 14:57 zrušil Klitzibürg své požadavky a velkovévoda prohlásil, že válku promyslel hůř než svůj test na fyziku a knížete Menderska nyní označil velmi vulgárním slovem. Tímto krokem jednostranná válka skončila. De facto tím zvítězilo Mendersko tuto krizi.

V 16:24 následoval vznik Autonomního vikomství Labuť na území Klitzibürgu přímo z nařízení velkovévody. Následně majerovský král Daniel Majer rozpustil Protektorát Klitzibürg a také oslavil úspěch Speciální mírové operace.

Autonomní vikomství Labuť vzniklo za účelem ochrany historicky a kulturně významného místa pro novotroitské domordce a majerovský národ. Vikomství si klade za úkol i ochranu Demilitarizovaného pásma Thomayerova nemocnice.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky